برای خرید اینترنتی کفش، چگونه باید سایز پا را اندازه گیری کنیم؟

 

۱- برای شروع یک برگ کاغذ که باید کمی بزرگتر از پایتان باشد، انتخاب کرده و پای خود را بر روی آن قرار دهید و با استفاده از یک خودکار، دور تا دور پای خود بر روی کاغذ را خط بکشید.

پیدا کردن سایز پا برای خرید اینترنتی کفش

برای این کار نکات زیر را در نظر داشته باشید:

  • بهترین زمان برای اندازه‌گیری سایز پا، اواخر روز و یا پس از پیاده روی طولانی یا کار روزانه است، زیرا اندازه پا در این حالت کمی بزرگتر از حالت طبیعی خود است.
  • بهتر است برای اندازه گیری از جوراب استفاده کنید. اگر تصمیم دارید تا کفش را به همراه جوراب ضخیم استفاده کنید بهتر است برای اندازه گیری هم از همان نوع جوراب استفاده کنید. فقط در صورتی پای خود را بدون جوراب اندازه گیری کنید که تصمیم داشته باشید کفش را بدون جوراب استفاده کنید.
  • معمولا خطا در اندازه گیری سایز پا در حد ۳ میلی متر هست، پس در حین اندازه گیری هیچ وقت اعداد به دست آمده را گرد و رند نکنید. سعی کنید اندازه ها را با دقت کافی محاسبه کنید.
  • معمولا یکی از پاها کمی بزرگتر از دیگری هست، توصیه می کنیم تا برای محاسبه سایز مناسب کفش، هر دو پا را اندازه گیری کنید.
  • در صورتی که کفش کمی بزرگتر از پا باشد معمولا می توان با استفاده از کفی یا موارد دیگر، بزرگی کفش را تا حدودی جبران کرد ولی سایز کوچک اکثرا موجب ایجاد ناراحتی در پا می شود. در صنایع چرم سی سی توصیه می کنیم تا پس از اندازه گیری، 6 تا 8 میلی متر به اندازه بزرگترین پای خود اضافه کنید تا فضای کافی برای پا داخل کفش وجود داشته باشد.

۲- طول پای خود را از انتهای پاشنه پا تا نوک انگشت شصت، اندازه بگیرد.

 

۳-عدد به دست آمده را در جدول زیر پیدا کنید. توجه داشته باشید که برای اندازه گیری پا واحد های محتلفی وجود دارد که در ایران اکثر از اندازه های اروپایی استفاده می شود.

اندازه کفش زنانه
USEUROUKINCHESCM
۴۳۵۲۸٫۱۸۷۵″۲۰٫۸
۴٫۵۳۵۲٫۵۸٫۳۷۵″۲۱٫۳
۵۳۵-۳۶۳۸٫۵″۲۱٫۶
۵٫۵۳۶۳٫۵۸٫۷۵″۲۲٫۲
۶۳۶-۳۷۴۸٫۸۷۵″۲۲٫۵
۶٫۵۳۷۴٫۵۹٫۰۶۲۵″۲۳
۷۳۷-۳۸۵۹٫۲۵″۲۳٫۵
۷٫۵۳۸۵٫۵۹٫۳۷۵″۲۳٫۸
۸۳۸-۳۹۶۹٫۵″۲۴٫۱
۸٫۵۳۹۶٫۵۹٫۶۸۷۵″۲۴٫۶
۹۳۹-۴۰۷۹٫۸۷۵″۲۵٫۱
۹٫۵۴۰۷٫۵۱۰″۲۵٫۴
۱۰۴۰-۴۱۸۱۰٫۱۸۷۵″۲۵٫۹
۱۰٫۵۴۱۸٫۵۱۰٫۳۱۲۵″۲۶٫۲
۱۱۴۱-۴۲۹۱۰٫۵″۲۶٫۷
۱۱٫۵۴۲۹٫۵۱۰٫۶۸۷۵″۲۷٫۱
۱۲۴۲-۴۳۱۰۱۰٫۸۷۵″۲۷٫۶
۱۳۴۴۱۰٫۵۱۱″۲۷٫۹
۱۴۴۵-۴۶۱۱۱۱٫۲۵″۲۸٫۶
اندازه کفش مردانه
US EUROUKINCHESCM
۶۳۹۵٫۵۹٫۲۵″۲۳٫۵
۶٫۵۳۹۶۹٫۵″۲۴٫۱
۷۴۰۶٫۵۹٫۶۲۵″۲۴٫۴
۷٫۵۴۰-۴۱۷۹٫۷۵″۲۴٫۸
۸۴۱۷٫۵۹٫۹۳۷۵″۲۵٫۴
۸٫۵۴۱-۴۲۸۱۰٫۱۲۵″۲۵٫۷
۹۴۲۸٫۵۱۰٫۲۵″۲۶
۹٫۵۴۲-۴۳۹۱۰٫۴۳۷۵″۲۶٫۷
۱۰۴۳۹٫۵۱۰٫۵۶۲۵″۲۷
۱۰٫۵۴۳-۴۴۱۰۱۰٫۷۵″۲۷٫۳
۱۱۴۴۱۰٫۵۱۰٫۹۳۷۵″۲۷٫۹
۱۱٫۵۴۴-۴۵۱۱۱۱٫۱۲۵″۲۸٫۳
۱۲۴۵۱۱٫۵۱۱٫۲۵″۲۸٫۶
۱۳۴۶۱۲٫۵۱۱٫۵۶۲۵″۲۹٫۴
۱۴۴۷۱۳٫۵۱۱٫۸۷۵″۳۰٫۲
۱۵۴۸۱۴٫۵۱۲٫۱۸۷۵″۳۱
۱۶۴۹۱۵٫۵۱۲٫۵″۳۱٫۸
۱۷۵۰۱۶۱۳۳۳
۱۸۵۱۱۶٫۵۱۳٫۲۵۳۳٫۷
۱۹۵۲۱۷۱۴۳۴٫۶

نکته دیگر در مورد اندازه‌گیری سایز پا برای خرید اینترنتی کفش، قالب های استفاده شده برای تهیه کفش است. این مورد به خصوص در کفش های دستدوز بیشتر حائز اهمیت است.

قالب کفش، قالب های چوبی یا پلاستیکی هستند که پس از برش چرم، برای طرح دادن به چرم استفاده می شوند تا کفش شکل ثابت خود را به دست بیاورد.

هر مدل کفشی ممکن است نیاز به قالب مخصوص به خود داشته باشد و هر قالبی بر اساس مدل کفش ممکن است دارای پهنای متفاوتی از سایر قالب ها در قسمت پنجه و پاشنه باشد. به همین دلیل در انتخاب کفش برای خرید اینترنتی لازم است علاوه بر سایز پا، اندازه پهنای پنجه پا و ارتفاع قوس پا را هم بدانید و در صورتی که پهنا یا قوس پای شما بیشتر از حالت معمول است، حتما در توضیحات کفش مورد نظر خود، به اندازه های این قسمت های کفش توجه کنید.

برای مثال در بین مدل های کفش مردانه سی سی، مدل های مختلفی بر اساس قالب اسپانیایی این مجموعه تولید می شود که یکی از خصوصیت های این قالب اندازه پهنای پنجه و ارتفاع قوس استاندارد این قالب است در صورتی که کفشی مانند مدل پولو، دارای قالب نسبتا پهن تری بوده برای افرادی با پنجه پهن تر ، مناسب تر است.

توجه به پهنای پنجه و ارتفاع قوس، برای کفش های صنعتی هم باید مورد توجه قرار بگیرند. هرچند برای این نوع کفش ها از قالب های معمول کفش های دست دوز استفاده نمی شود ولی قسمت زیره آنها معمولا توسط دستگاههای تزریقی بر اساس قالب های تعریف شده برای آنها تولید می شوند که این قالب ها هم ممکن است دارای پهنای پنجه استاندارد یا کمی بزرگتر باشند.

برای مثال مدل کفش ارتوپدیک سی سی، جزو محصولاتی از این دسته است که با توجه به طرح آن دارای پنجه پهن است و علاوه بر اینکه برای سایزهای استاندارد مناسب است برای افرادی با پنجه های پهن، نیز مناسب است.

برای اندازه گیری اندازه پهنای پنجه و ارتفاع قوس روی پا، می توانید به شکل زیر عمل کند.

لازم به ذکر است برای دوخت سفارشی کفش، علاوه بر اندازه طول پا (اندازه C در تصویر بالا)، نیاز به اندازه گیری پهنای پنجه (اندازه A( و ارتفاع قوس پا (اندازه B) است.

اندازه گیری سایز پا برای دوخت سفارشی:

 
سبد خرید

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش